Witamina C z kolagenem 30 saszetek

KOLAGEN WITAMINA C.png
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 Suplement diety

 

 

Witamina C [DZIKA RÓŻA] + 1000 mg kolagen w 1 saszetce

 

Dzika róża

Odmiany Rosa canina wyselekcjonowane w Polsce,  należą do rekordzistów pod względem zawartości doskonale biodostępnej witaminy C pozyskiwanej z natury.  Obfitują one także w karotenoidy (m.in. beta-karoten, likopen, ksantofile)  i flawonoidy  (astragalinę, izokwercetynę i tylirozyd) oraz proantocyjanidyny).  Zawierają witaminy B1, B2, B3, (PP), A, E i K.  Owoce dzikiej róży są także źródłem składników mineralnych, zarówno makroelementów - w tym fosforu, potasu, wapnia, magnezu - jak i mikroelementów:  żelaza, miedzi, manganu i cynku. 

 

Kolagen 1000 mg

Witaminy C-olway znajduje się aż 1000 mg kolagenu, a konkretnie hydrolizatu kolagenu z łososia, hodowanego na wydzielonych akwenach Morza Północnego. Jest to substrat o bardzo wysokiej zawartości aminokwasów: proliny i hydroksyproliny.

 

 

 WITAMINA C-OLWAY Z KOLAGENEM  30 saszetek

Witamina C jest najważniejszą spośród witamin przyjmowanych w naszym pożywieniu, z powodu jej roli w procesie powstawania kolagenu ustrojowego – białka młodości i głównego składnika tkanki łącznej.

 

Człowiek jest jednym z niewielu ssaków na naszej planecie, którego organizm nie wytwarza w wątrobie witaminy C.  

 

Witamina C bioorganiczna, występująca w powiązaniach bioflawonoidowych, stworzonych przez naturę wchłania się tak, jak pozyskiwana z pokarmu.  Takie samo jest bowiem jej pochodzenie. 

 

Oddajemy w Państwa ręce obecnie najlepszą w Europie, w opinii wielu autorytetów, witaminę C, którą wzbogaciliśmy kolagenem o najwyższej anaboliczności. Suplementacja wysoko przyswajalnym kolagenem pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury i elastyczności skóry i tkanki łącznej.

 

W saszetce naszej Witaminy C-olway znajduje się aż 1000 mg kolagenu, a konkretnie hydrolizatu kolagenu z łososia, hodowanego na wydzielonych akwenach Morza Północnego. Jest to substrat o bardzo wysokiej zawartości aminokwasów: proliny i hydroksyproliny.

 

 

Zawartość składników w zalecanej porcji dziennej / Content In Referenced Daily Amount:

Składniki / Ingredients Zawartość w 1 saszetce / 
Content in 1 
sachet
% RWS (referencyjna wartość spożycia) /
% NRV (Nutrient Reference Value)
Ekstrakt z dzikiej róży (Rosa Canina L.), w tym / Extract of rosehip (Rosa Canina L.), including:
► witamina C / vitamin C
► kolagen rybi / fish collagen
1714,3 mg
1200 mg
1000 mg
-
1500%
-

 

 

 

 


Kolagen składa się z proliny, glicyny oraz ich pochodnych: hydroksyproliny i hydroglicyny. Ze względów biochemicznych wskazane jest łączenie proliny z witaminą C, która – biorąc udział w hydroksylacji proliny – stymuluje produkcję kolagenu. Hydroksyprolina jest pochodną proliny. Występuje głównie w kolagenie i jest niezbędna do utrzymania prawidłowej budowy tkanki łącznej.

 


Pamiętajcie – nie istnieje coś takiego, jak suplementacja kolagenem. Kolagen jest bardzo delikatny, więc uśmiercają go nasze kwasy żołądkowe. Kiedy mówimy o suplementacji kolagenem, mamy na myśli suplementowanie się aminokwasami takiego rodzaju, jakie budują białka kolagenowe. Dieta prokolagenowa (skóry, chrząstki, galarety, parówki) to również odżywianie się aminokwasami, które są „budowniczymi” białek kolagenowych, a nie dostarczanie organizmowi „zjedzonego” w pożywieniu kolagenu.


To właśnie aminokwasy wykazują anaboliczność, czyli sprawiają, że w organizmie tworzą się komórki podobne do tych, z jakich same powstały. Aminokwasy pochodzące z innych białek wykazują tendencję do zamiany nie w nowe komórki białkowe, lecz w energię, a następnie ogromna część ich masy ląduje w naszym układzie wydalniczym.

 


Witamina C wspomaga produkcję kolagenu w organizmie, więc najważniejsze jest, żeby dostarczyć mu wzoru do jego wytworzenia, dzięki któremu nasz ustrój może sam go „poskładać”. Razem z proszkiem z saszetki Witaminy C-olway dostarczamy aminogram kolagenu do naszego organizmu

 

 

 

SUBSTANCJE AKTYWNE:

 

Dzika róża Rosa canina 

W owocach dzikiej róży można wyróżnić ponad 130 związków organicznych. Zawartość witaminy C jest w nich 10 razy większa, niż np. w owocach czarnej porzeczki i 100 razy większa, niż w jabłkach.  Odmiany Rosa canina wyselekcjonowane w Polsce,  należą do rekordzistów pod względem zawartości doskonale biodostępnej witaminy C pozyskiwanej z natury.  Obfitują one także w karotenoidy (m.in. beta-karoten, likopen, ksantofile)  i flawonoidy (astragalinę, izokwercetynę i tylirozyd) oraz proantocyjanidyny).  Zawierają witaminy B1, B2, B3, (PP), A, E i K.

 

Owoce dzikiej róży są także źródłem składników mineralnych, zarówno makroelementów - w tym fosforu, potasu, wapnia, magnezu - jak i mikroelementów:  żelaza, miedzi, manganu i cynku. 

 

Zawarte w dzikiej róży polifenole wykazują działanie antyoksydacyjne przez bezpośrednie  reakcje  z wolnymi rodnikami i poprzez hamowanie lub wzmacnianie działania enzymów.  Badania wskazują , iż w obecności polifenoli działanie fizjologiczne kwasu askorbinowego może wzrastać od  50 do 400%.

 

Naturalna witamina C, w zestawieniu z syntezowaną, jest lepiej przyswajalna przez organizm ludzki i 3 ÷ 5-krotnie bardziej aktywna. Dla porównania, nasz organizm wykorzystuje syntetyczną formę krystalicznego kwasu askorbinowego H6C8O6 (inaczej E300) jedynie w 30-40%.  Naturalna witamina C jest lepiej wchłaniana z przewodu pokarmowego, skuteczniejsza w działaniu, bo szybciej osiąga i dłużej utrzymuje niezbędne stężenie w organizmie.  W przyrodzie  zawsze występuje wraz z flawonoidami, fenolokwasami i karotenoidami, co ją stabilizuje oraz zapewnia efekt synergistyczny. 

 

Kolagen

znajdujący się w naszym suplemencie cechuje najwyższa  aktywność biologiczna i przyswajalność tworzących go aminokwasów. Pozyskiwany jest metodą chronioną patentem. Potrzeba suplementacji organizmu w kolagen pojawia się już od ok. 26 roku życia. Regularne dostarczanie kolagenu spowalnia procesy starzenia się tkanek, które powodują liczne dolegliwości: włosy stają się łamliwe i matowe, skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się bóle stawów i kręgosłupa.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Spożywać jedną saszetkę dziennie w porze najbardziej oddalonej od posiłku zawierającego owoce, warzywa lub inne źródła naturalnej witaminy C. Zalecane jest również rozdzielenie porcji na 2-3 mniejsze w ciągu dnia. Preparat rozpuścić w szklance soku pomarańczowego lub w szklance wody.

 

 

 
 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl