Na stawy i kolana 

 

Stawy i kolana

 

Utrata kolagenu, a bóle stawów, kolan

 

Stawy są  ruchomym połączeniem kości. Miejsce gdzie dochodzi do połączenia zwane jest łożyskiem.
W łożyskach największym problemem jest tarcie i dlatego powierzchnie stawowe pokryte są chrząstką szklistą oraz błoną stawową. Zadaniem ich jest, produkcja tzw. mazi, która smaruje ruchome części stykających się ze sobą kości, by wyeliminować ewentualny ból.

 


W sytuacji, gdy na skutek choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość wytwarzanej mazi jest niedostateczna, przestają one pełnić swoją rolę w zadowalającym stopniu.

 

Przy każdym ruchu pojawia się nieprzyjemny ból, ponieważ kości nie są wystarczająco osłonięte. Kolagen odpowiedzialny jest m.in. za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, wpływa także na stan chrząstki, poprzez zapewnienie jej twardości i elastyczności. Dodatkowo ogranicza aktywność enzymów odpowiedzialnych za bóle reumatyczne oraz  przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek.

 

Czy można zapobiegać utracie kolagenu?

Kolagen można spotkać w różnych produktach spożywczych. m.in. w galaretkach. Niestety nasza codzienna dieta nie pozwala na całkowite uzupełnienie jego niedoborów, ponieważ w pożywieniu jest go bardzo niewiele, a do tego jest ciężko przyswajalny. O wiele lepsze i szybsze efekty uzupełniania braków kolagenu, uzyskuje się poprzez stosowanie dostępnych na rynku suplementów bogatychw  wysokoskoncentrowany  i łatwo przyswajalny kolagen w postaci doustnych kapsułek.

  Czy można uzupełnić kolagen?

 

Zażywany doustnie kolagen w postaci kapsułek  jest bardzo szybko  wchłaniany przez przewód pokarmowy i równie szybko przyswajany przez organizm. Znaczący wzrost ilości kolagenu w tkankach występuje już w ciągu 6-12 godzin po jego spożyciu. Maksymalny poziom kolagenu w tkankach zauważa się  po 6 godzinach od momentu konsumpcji, w skórze po 12 godzinach a w chrząstce stawowej po 48 godzinach. Poziom zawartości kolagenu w chrząstce utrzymuje się przez  48 godzin a dalsze jego podawanie pozwala na trwałe uzupełnienie niedoborów spowodowanych wiekiem czy chorobami.

 

Jak uzupełnić kolagen z jedzenia? -LINK

 

Regularne lub czasowe doustne zażywanie kolagenu w kapsułkach, skutecznie usuwa zarówno zewnętrzne oznaki starzenia (zmarszczki, wypadanie włosów), jak również odmładza komórki wszystkich organów. Im wcześniej uzupełnione zostaną niedobory kolagenu, tym mniejsze powstaną szkody wywołane jego brakiem, jak również efekty odmładzające będą skuteczniejsze i bardziej widoczne.

 

Nie warto czekać, aż pojawią się pierwsze objawy. Już dziś warto pomyśleć o uzupełnieniu diety, by jak najdłużej zachować młodość oraz zdrowe stawy.

 

Kolagen Naturalny Graphite

wspomaga odbudowę tkanki łącznej (stawy, kolana), pielęgnuje włosy. Włosy stają się gęstsze, nie wypadają garściami, zanika łupież, wygładza skórę dłoni, regeneruje paznokcie, usuwa suchość skóry stóp i pęknięcia skóry pięt, mocny i wydajny koncentrat, na 4 miesiące kuracji. 

 

SPOSÓB UŻYCIA:

2-3 X DZIENNIE SMAROWAĆ OBOLAŁE MIEJSCA, STAWY, KOLANA, KRĘGOSŁUP.

UWAGA: zawsze na mokrą skórę, wetrzeć kolagen w bolące miejsca i zostawić do wyschnięcia. W tym czasie kolagen się wchłania. Nie wycierać wilgotnej skóry z wmasowanym kolagenem. Kolagen wysychając wchłania się w głąb skóry i na tym właśnie polega jego rola wspomagająca stawów i obolałych kolan.

 

2 PROPOZYCJE: 

 1. Kolagen GRAPHITE  żel do smarowania obolałych stawów i kolan  >>>   

2. COLVITA® kolagen w kapsułkach, unikalny na skalę światową liofilizat czystego kolagenu z rybich skór, ekstraktu z alg morskich, naturalnej witaminy E z ziaren soi. 

 

DZIAŁANIE

  • Kolagen pielęgnuje skórę od wewnątrz, czyniąc ją elastyczną i sprężystą,
  • Kolagen pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury skóry,
  • Witamina E spowalnia proces starzenia tkanek chroniąc je przed stresem oksydacyjnym,
  • Jod pomaga zachować prawidłowy stan  skóry. AKTYWNY Kolagen w kapsułkach Colvita >>> 
   

 

 

 

Profilaktyka: KOLAGEN NA STAWY I KOLANA

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl