Kolagen Colvita Colway

 

Krótka historia kolagenu Colvita

W kapsułkach Colvita znajduje się naturalny rybi kolagen. To Polakom świat kosmetologii zawdzięcza naturalny kolagen, bardzo zbliżony w swojej budowie do kolagenu produkowanego przez komórki skóry człowieka. Colvita powstała w oparciu o odkrycie polskiej nauki. W 1986r trójka polskich biochemików wyekstrahowała hydrat kolagenu z rybich skór. W roku 2000 prof. Andrzej Frydrychowski opatentował tą metodę.

Żelową postać kolagenu poddano kolejnemu procesowi, i tak właśnie powstała Colvita.

 

Colvita - jak powstaje

Aby powstał kolagen w postaci nie żelowej, płynnej a w postaci stałej proszkowej zastosowano metodę zwaną liofilizacja. To proces "odwadniania" żelu kolagenowego. Liofilizację wykorzystano pierwszy raz do produkcji żywności podczas II wojny. Wojska amerykańskie tak przygotowywały posiłki dla swoich żołnierzy. Colvita podlega tym samym procesom. By powstał liofilizat kolagenu w postaci proszku, żel kolagenowy poddaje się suszeniu sublimacyjnemu w postaci zmrożonej. 

Usuwany jest rozpuszczalnik w obniżonej temperaturze i zmniejszonym ciśnieniu. Zamrożony żel kolagenowy wprowadza się do naczynia próżniowego (zwykle ciśnienie poniżej 10 PA), która jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniej szybkości "odwodnienia" rozpuszczalnika. Jest to proces skomplikowany, ale najważniejszym jest to, że COLVITA, a raczej kolagen w ten sposób przygotowany jest w dalszym ciągu "żywym" białkiem, ze wszystkimi swoimi najlepszymi cechami.

 

 

Jaki jest skład Colvity

Kolagen rybi  jest teraz w formie proszku, który jest konfekcjonowany w rozpuszczalne kapsułki, otoczki. Nie jest to proces tani, wymaga ogromnej pracy i nakładów, ale zatrzymuje w proszku wszystkie dobroczynne parametry żelu kolagenowego.

Poza aktywnym białkiem w kapsułce z kolagenem COLVITA są jeszcze mikronizowane algi i witamina E. Algi, a raczej ich plechy, to znane sposoby na dostarczanie potrzebnych organizmowi mikroelementów, witamina E, zwana też witaminą młodości, ma wpływ na wzrost korzyści pielęgnacyjnych skóry

 

 

Colvita produkt kultowy (obejrzyj video)

 Jak działa Colvita,

Łańcuchy ludzkiego kolagenu zbudowane są z 20 – 21 aminokwasów. Tylko część z nich organizm produkuje w procesach metabolicznych. Pozostałe muszą być dostarczone w pożywieniu. Suplementacja ustroju preparatem COLVITA jest nieustającym odbudowywaniem swoistego magazynu aminokwasowego dla komórek wytwarzających i serwisujących kolagen.

 

kolagen COLVITA

 

Colvita wybrane opinie:

" ...Kolagen w kapsułkach stosuję już parę lat i nie mogę się nadziwić jaki jest skuteczny. Chodzi mi głównie o lewą nogę, na którą przeszłam operację - była niezbyt sprawna Od czasu gdy biorę kolagen noga w dużym stopniu wróciła do sprawności. Ten kolagen naprawdę działa!! .."

 

"...Efekty łykania tego kolagenu są dla mnie tak staysfakcjonujące że do końca życia mam zamiar stosować ten suplement. Włosy przestają wypadać , wręcz pojawiły się odrosty i nowe włosy zaczynają rosnąć , następuje fantastyczne zgęstnienie włosów , paznokcie szybciej rosną i są w znakomitym stanie, stawy też mi lepiej funkcjonują. Polecam wszystkim ten preparat , zamawiam go dla mamy , która ma 83 lata i kiedyś bardzo jej włosy wypadał tym bardziej że ma niedoczynność tarczycy ( leczoną oczywiście), teraz przestał jej totalnie te włosy wypadać odkąd stosuje kolagen.."

 

"...Poprawił się ogólny wygląd i struktura skóry, włosów, paznokci, ogólna wydolność organizmu i wszystkie wyniki badań np krwi. Nie boli mnie szyja i barki, które mi doskwierały w związku z wielogodzinną pracą przy komputerze w jednej pozycji..."

 

"...Witam, Jestem zadowolona z kuracji kolagenem ( kapsułki Colvita + kolagen platinum ) . Cera wygląda o wiele lepiej i powoli wygładzają się zmarszczki mimiczne. Myślę ,że jeśli tempo zmian się utrzyma to za parę miesięcy będę mogła o nich zapomnieć. Rumień  związany z trądzikiem różowanym również zanika. Z pewnością będę kontynuować kurację. serdecznie pozdrawiam..."

 

 

 

 

 

Colvita kapsułki 60 szt Colvita kapsułki 60 szt
Producent: Colway
Cena: 167,00 zł 197,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Colvita kapsułki 120 szt  Colvita kapsułki 120 szt
Producent: Colway
Cena: 317,00 zł 387,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Colway witamina C Colway witamina C
Producent: Colway
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl