Kolagen na stawy 

Kolagen to Twoje podstawowe białko budulcowe organizmu. Trwa nieustanna jego wymiana. Twoje komórki produkują go w skórze, jednak w trakcie aktywności fizycznej i procesów fizjologicznych kolagen się zużywa. 30% całej masy Twojego ciała to kolagen! Nie ma się więc co dziwić, że jest taki ważny. Odpowiada m.in. za stan Twojej skóry, włosów i stawów. Ruchomość tych ostatnich jest szczególnie ważna przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Warto więc suplementować kolagen na stawy.

Niedobór mazi stawowej

W łożyskach największym problemem jest tarcie i dlatego powierzchnie stawowe pokryte są chrząstką szklistą oraz błoną stawową. Ich zadaniem jest produkcja tzw. mazi, która smaruje ruchome części stykających się ze sobą kości. W sytuacji, gdy na skutek choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość wytwarzanej mazi jest zbyt mała, przestają one pełnić swoją rolę w zadowalającym stopniu. Przy każdym ruchu pojawia się nieprzyjemny ból, ponieważ kości nie są wystarczająco osłonięte. 

Czy poziom Twojego kolagenu ma znaczenie

Poziom kolagenu odpowiedzialny jest m.in. za odpowiednią ilość mazi stawowej, wpływa także na stan chrząstki poprzez zapewnienie jej twardości i elastyczności. Dodatkowo ogranicza aktywność enzymów odpowiedzialnych za bóle reumatyczne oraz  przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek.

 

 kolagen na stawy

 

Czy można zapobiegać utracie kolagenu

Kolagen można spotkać w różnych produktach spożywczych. Są to np. wszelkiego rodzaju ryby i galaretki. Niestety nasza codzienna dieta nie pozwala na całkowite uzupełnienie jego niedoborów, ponieważ w pożywieniu jest go bardzo niewiele. Do tego jest trudno przyswajalny. O wiele lepsze i szybsze efekty uzupełniania braków kolagenu uzyskuje się poprzez stosowanie dostępnych na rynku suplementów. Są one bogate w wysoko skoncentrowany i łatwo przyswajalny kolagen na stawy w postaci doustnych kapsułek. 

Czy można uzupełnić kolagen

Zażywany doustnie kolagen w postaci kapsułek jest łatwo przyswajalny przez organizm. Najlepszym i podstawowym rozwiązaniem będzie jednak zmiana diety. Wprowadzenie jedzenia bogatego w kolagen pozwoli na znaczną poprawę jego poziomu w organizmie. Z kolei regularne zwiększanie ilości kolagenu w bogatej diecie kolagenowej, bądź jako uzupełnienie w kapsułkach, skutecznie usuwa zarówno zewnętrzne oznaki starzenia (zmarszczki i wypadanie włosów), jak również zapobiega bólom stawów. Im wcześniej uzupełnione zostaną niedobory kolagenu, tym mniejsze będą szkody wywołane jego brakiem, jak i również efekty odmładzające będą skuteczniejsze i bardziej widoczne. Nie warto czekać, aż pojawią się pierwsze objawy jego niedoboru. Już dziś warto pomyśleć o uzupełnieniu diety, by jak najdłużej zachować młodość oraz zdrowe stawy.

[product id="83, 84, 230" ]

Kolagen w żelu na stawy

A może kolagen w formie żelu, aplikowany bezpośrednio na skórę, wspomoże odbudowę tkanki łącznej? Poznaj kolagen naturalny Graphite. To hydrat kolagenu w formie żelowej, pozyskany z rybich skór. Możesz aplikować go bezpośrednio na swoją skórę, wspomagająco tym samym stawy. Kolagen Naturalny Graphite ma też inne zastosowania. Przykładowo, bardzo dobrze pielęgnuje włosy. Stają się gęstsze i nie wypadają garściami, a łupież zanika. Zadziała też kojąco na spracowaną skórę Twoich dłoni, wygładzi skórę dłoni, zregeneruje paznokcie, usunie suchość i pęknięcia skóry stóp.

SPOSÓB UŻYCIA:

2-3 razy dziennie aplikuj bezpośrednio na skórę. W miejsca, w które chcesz dostarczyć więcej kolagenu. A więc możesz go stosować jako kolagen na stawy, włosy, paznokcie, stopy i dłonie.

UWAGA: wcieraj zawsze w mokrą skórę i zostawiaj aż do wyschnięcia. W tym czasie kolagen się wchłania. Nie wycieraj wilgotnej skóry z kolagenem. W końcu to właśnie na tym polega jego wsparcie – na wchłonięciu się wgłąb skóry.  

Jakie są opinie użytkowników kolagenu na wspomaganie stawów

Na rynku jest ogromna ilość preparatów kolagenowych. Trudno się w tym wszystkim połapać. W końcu nie zajmujesz się tym tematem na co dzień. Trudno oczekiwać, że masz dostateczną wiedzę na ten temat. Są tysiące preparatów wspomagających stawy. Ilu użytkowników, tyle opinii. My możemy przedstawić kilka opinii naszych użytkowników. Są to opinie dotyczące wszystkich produktów Colway, ale na pewno znajdziesz i takie o wspomaganiu pracy stawów. 

Jak wspomagasz sprawność stawów

Od zawsze wiadomo, że ruch jest zbawienny dla kondycji Twoich stawów. Każda aktywność fizyczna wspiera Twoje stawy. Nieważne, czy jest to bieganie, intensywny spacer, pływanie, czy jazda na rowerze. Przebywanie na świeżym powietrzu, unikanie ciągłego siedzenia w jednym miejscu – to wszystko możesz zrobić dla zdrowia swoich stawów. Pamiętaj, że nadwaga jest największym wrogiem dobrej kondycji Twoich stawów. Dodatkowe obciążenie – zbyt duża masa ciała – przyczynia się do degradacji chrząstek i tkanki łącznej. Obciążanie stawów dodatkowymi kilogramami prowadzi do ich deformacji, a w konsekwencji bólu. Biegaj, spaceruj, pływaj. Bądź aktywny. To najlepszy sposób na sprawne stawy!

 

 kolagen na stawy

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl