Kapsułki Colvita 

Krótka historia kolagenu Colvita

W kapsułkach Colvita znajduje się naturalny rybi kolagen. To Polakom świat kosmetologii zawdzięcza naturalny kolagen, bardzo zbliżony w swojej budowie do kolagenu produkowanego przez komórki skóry człowieka. Colvita powstała w oparciu o odkrycie polskiej nauki. W 1986 r. trójka polskich biochemików wyekstrahowała hydrat kolagenu z rybich skór. W roku 2000 prof. Andrzej Frydrychowski opatentował tą metodę. Żelową postać kolagenu poddano kolejnemu procesowi, i tak właśnie powstała Colvita, czyli kolagen w tabletkach

 

Colway Colvita 60 szt Colway Colvita 60 szt
Producent: Colway
Cena:

207,00 zł

szt.
zobacz więcej
Colway Colvita 120 szt Colway Colvita 120 szt
Producent: Colway
Cena:

407,00 zł

szt.
zobacz więcej
COLWAY 100 kps witamina C COLWAY 100 kps witamina C
Producent: Colway
Cena:

137,00 zł

szt.
zobacz więcej

  

Naturalny kolagen w tabletkach Colvita – jak powstaje

Aby kolagen powstał w postaci stałej proszkowej, zastosowano metodę zwaną liofilizacją. To proces "odwadniania" żelu kolagenowego. Liofilizację wykorzystano pierwszy raz do produkcji żywności podczas II wojny światowej. Tak przygotowywały posiłki dla swoich żołnierzy wojska amerykańskie. Kolagen Colvita podlega tym samym procesom. By powstał liofilizat kolagenu w postaci proszku, żel kolagenowy poddaje się suszeniu sublimacyjnemu w postaci zmrożonej. W obniżonej temperaturze i zmniejszonym ciśnieniu usuwany jest rozpuszczalnik. Kolejno, zamrożony żel kolagenowy wprowadza się do naczynia próżniowego, w którym zwykle ciśnienie wynosi poniżej 10 PA.

Jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniej szybkości "odwodnienia" rozpuszczalnika. Dzięki tak skomplikowanemu procesowi otrzymujemy kolagen w formie stałej, który pozostaje "żywym" białkiem ze wszystkimi najlepszymi cechami i dobroczynnymi parametrami żelu kolagenowego.

Taki kolagen w formie proszku jest konfekcjonowany w rozpuszczalne kapsułki, otoczki. Nie jest to proces tani i wymaga ogromnej pracy i nakładów, jednak dzięki temu otrzymujemy wygodny do stosowania suplement kolagenu w tabletkach.

 

Jaki jest skład kolagenu w tabletkach Colvita

Poza aktywnym białkiem w kapsułce z kolagenem Colvita są jeszcze mikronizowane algi i witamina E. Algi, a raczej ich plechy, to znane sposoby na dostarczanie potrzebnych organizmowi mikroelementów. Z kolei witamina E, zwana też witaminą młodości, ma ogromny wpływ na wzrost korzyści pielęgnacji skóry.

Jak działa rybi kolagen Colvita

Łańcuchy ludzkiego kolagenu zbudowane są z 20-21 aminokwasów. Tylko część z nich organizm produkuje w procesach metabolicznych. Pozostałe muszą być dostarczone w pożywieniu. Suplementacja ustroju preparatem Colvita jest nieustającym odbudowywaniem swoistego magazynu aminokwasowego dla komórek wytwarzających i serwisujących kolagen.

  

Suplement Colvita wybrane opinie:

" ...Kolagen w kapsułkach stosuję już parę lat i nie mogę się nadziwić jaki jest skuteczny. Chodzi mi głównie o lewą nogę, na którą przeszłam operację - była niezbyt sprawna Od czasu gdy biorę kolagen noga w dużym stopniu wróciła do sprawności. Ten kolagen naprawdę działa!!

"...Efekty łykania tego kolagenu są dla mnie tak satysfakcjonujące że do końca życia mam zamiar stosować ten suplement. Włosy przestają wypadać , wręcz pojawiły się odrosty i nowe włosy zaczynają rosnąć , następuje fantastyczne zgęstnienie włosów , paznokcie szybciej rosną i są w znakomitym stanie, stawy też mi lepiej funkcjonują. Polecam wszystkim ten preparat , zamawiam go dla mamy , która ma 83 lata i kiedyś bardzo jej włosy wypadał tym bardziej że ma niedoczynność tarczycy(leczoną oczywiście), teraz przestał jej totalnie te włosy wypadać odkąd stosuje kolagen.."

"...Poprawił się ogólny wygląd i struktura skóry, włosów, paznokci, ogólna wydolność organizmu i wszystkie wyniki badań np krwi. Nie boli mnie szyja i barki, które mi doskwierały w związku z wielogodzinną pracą przy komputerze w jednej pozycji..."

"...Witam, Jestem zadowolona z kuracji kolagenem (kapsułki Colvita + kolagen platinum). Cera wygląda o wiele lepiej i powoli wygładzają się zmarszczki mimiczne. Myślę ,że jeśli tempo zmian się utrzyma to za parę miesięcy będę mogła o nich zapomnieć. Rumień  związany z trądzikiem różowatym również zanika. Z pewnością będę kontynuować kurację. serdecznie pozdrawiam..." 

Inni Klienci kupili również
Colway Colvita 120 szt
Colway Colvita 120 szt

407,00 zł

szt.
Colway Colvita 60 szt
Colway Colvita 60 szt

207,00 zł

szt.
COLWAY 100 kps witamina C
COLWAY 100 kps witamina C

137,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl